Piłkarscy wojownicy na Amp Futbol Cup 2018. Kibicuj niepokonanym!
Bez nogi lub ręki, ale w futbol grają z sercem sportowego wojownika… Już 8 i 9 września w Warszawie odbędzie się Amp Futbol Cup 2018, czyli turniej najlepszych drużyn piłkarskich Europy, które tworzą zawodnicy po amputacjach. Polska reprezentacja, która o zwycięstwo powalczy z Holandią, Rosją, Anglią, Włochami i Ukrainą, bardzo liczy na energiczny doping kibiców na trybunach.
2018-08-28, 13:47

Po raz siódmy Warszawa stanie się gospodarzem turnieju Amp Futbol Cup, w którym oprócz zawodników z Polski, zagrają reprezentacje Anglii, Holandii, Rosji, Ukrainy i Włoch. Biało-czerwoni w pierwszym dniu turnieju rozegrają dwa mecze grupowe – z Holandią i Rosją. Ci drudzy, to aktualni Mistrzowie Świata – zatem przed Polakami trudne wyzwanie, ale ich determinacja i wola walki sprawią, że możemy spodziewać się emocjonującego widowiska. W drugiej grupie o zwycięstwo powalczą również wicemistrzowie Europy - Anglicy oraz Włochy i Ukraina.

8 i 9 września, stadion OSiR Bemowo

Kibice będą mogli oglądać to wyjątkowe sportowe widowisko i wspierać Polaków 8 i 9 września na stadionie OSiR Bemowo, który znajduje przy ul. Obrońców Tobruku 11. Wstęp na dwudniowy turniej Amp Futbol Cup w Warszawie będzie bezpłatny, a organizatorzy zaplanowali liczne atrakcje dla całych rodzin, m.in. miniboiska, dmuchańce, bramki celnościowe, konkursy z nagrodami i poprzedzający finał - mecz piłkarskich gwiazd. Na trybunach wśród kibiców, jak co roku pojawią się znane twarze: trenerzy, sportowcy i znane osobistości. Wśród osób, które z zaangażowaniem wspierają polską reprezentację są także znani piłkarze: Robert Lewandowski – jeden z oficjalnych sponsorów polskiej kadry Amp Futbolu, Łukasz Fabiański i Kamil Grosicki.

Amp Futbol – siła i determinacja

Piłkarze grający w Amp Futbol to osoby, które przeszły amputację jednej nogi i grają w meczach wspomagając się dwoma kulami. Natomiast bramkarze mają tylko jedną rękę. Mecze ampfutbolu są bardzo dynamiczne i wymagają od uczestników intensywnego przygotowania fizycznego oraz stałego szlifowania umiejętności sportowych. Piłkarze są w pełni oddani pasji, jaką jest sport, gotowi do realizacji zaskakujących akcji, niezliczonych pojedynków o piłkę i prowadzenia długich dryblingów. Obserwacja ich sportowych zmagań potwierdza, jak wielką rolę odgrywa psychika w życiu sportowców. Ograniczenia fizyczne przestają mieć duże znaczenie i schodzą na dalszy plan, gdy do głosu dochodzi wola sportowych wojowników – w końcu nie przestają być nimi także poza boiskiem.

Kibicuj sportowym wojownikom!

Kibice na całym świecie bardzo tłumnie odwiedzają ampfutbolowe mecze i wspierają żywiołowym dopingiem swoje drużyny. Tym razem kolej na Polaków – zwłaszcza mieszkańców stolicy. Organizatorzy zachęcają do bardzo energicznego, rodzinnego kibicowania wszystkim drużynom.

- Chcemy celebrować te dwa ważne dla nas i zawodników dni. Obecność kibiców oraz siła ich entuzjastycznej energii jest dla nas wielką mobilizacją, by przekraczać granice, które wydają się niemożliwe do pokonania. Obserwacja sportowej walki zawodników może być kierunkowskazem do dobrej drogi dla tych, którzy zmagają się z problemami. Okazuje się, że sport może wypełnić życie pasją i radością – mówi Mateusz Widłak, prezes Amp Futbol Polska.

Kibicuj reprezentacji Polski Amp Futbol:

 

HARMONOGRAM AMP FUTBOL CUP 2018

Sobota, 8 września

11:00 – oficjalne rozpoczęcie turnieju i prezentacja drużyn 
11:30 – Polska v Holandia 
12:45 – Ukraina v Anglia 
15:00 – Holandia v Rosja 
16:15 – Włochy v Ukraina
18:30 – Polska v Rosja 
19:45 – Włochy v Anglia 

Niedziela, 9 września:

10:00 – półfinał 1 
11:30 – półfinał 2 
13:00 – mecz o 5. miejsce
14:30 – mecz o 3. miejsce 
16:00 – mecz gwiazd 
17:00 – FINAŁ i wręczenie pucharów

OSiR Bemowo, Warszawa, ul. Obrońców Tobruku 11. Wstęp bezpłatny!

KONTAKT / AUTOR
Ela Maciejewska
Comunicativo PR & Content Marketing
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy